Nowy sprzęt dla pacjentów bariatrycznych w WS SP ZOZ w Nowej Soli

05.09.2022 13:55

Szpital w Nowej Soli od dłuższego czasu oferuje pacjentom kompleksową opiekę specjalistyczną z zakresu bariatrii. Na przestrzeni ostatnich lat wykonaliśmy ponad trzysta zabiegów chirurgicznych leczenia otyłości. Dysponujemy doświadczoną i wyspecjalizowany kadrą medyczną. Pacjenci prowadzeni są zgodnie z wytycznymi Polskiej Szkoły Bariatrii. Multidyscyplinarny zespół terapeutyczny czuwa nad kompleksowością leczenia. Posiadamy sprofilowany specjalistyczny sprzęt medyczny. Nowo zakupiony sprzęt medyczny (stół operacyjny, łóżka i wózki transportowe) pozwoli na podniesienie standardu udzielanych świadczeń.

W trosce o zdrowie pacjentów oraz z uwagi na rosnące zapotrzebowanie na ten rodzaj zabiegów aktualnie aplikujemy do Ministerstwa Zdrowia o prowadzenie pilotażu w ramach programu KOS – BAR.