Od wtorku 27 czerwca od godziny 10.15 nowosolska dyspozytornia pogotowia ratunkowego została włączona do systemu Wspomagania Dowodzenia Państwowego Ratownictwa Medycznego. Oznacza to, że wszystkie zgłoszenia alarmowe z numerów 112 i 999 będą odbierane przez dyspozytora w Gorzowie Wielkopolskim.

Dyspozytor z Gorzowa Wielkopolskiego będzie odbierał od zgłaszającego wywiad o dolegliwościach oraz adres pacjenta. Jeżeli występuje stan zagrożenia życia i karetka jest potrzebna, gorzowski dyspozytor przekieruje zgłoszenie do szpitala w Nowej Soli. Wtedy karetka z Nowej Soli lub podstacji w Kożuchowie natychmiast wyjedzie do pacjenta.

Osoby, które zadzwonią pod numery alarmowe 112 i 999 i usłyszą w słuchawce zgłoszenie dyspozytora w Gorzowie Wielkopolskim proszeni są o zachowanie spokoju i podanie niezbędnych danych.
Jednocześnie bez zmian działa w nowosolskim szpitalu Centralna Izba Przyjęć tel. 68 388 22 74.
Stamtąd sekretarki medyczne przełączą rozmowę do właściwego oddziału.

Tak jak dotychczas działa w Wielospecjalistycznym Szpitalu SPZOZ w Nowej Soli Nocna i Świąteczna Ambulatoryjna Opieka Zdrowotna.