Dzień służby zdrowia

Służba zdrowia obchodziła swój dzień

W środę, 18 października w całym kraju obchodzony był Ogólnopolski Dzień Służby Zdrowia. Z tej okazji lekarze, pielęgniarki, położne, fizjoterapeuci, laboranci oraz wszyscy pracownicy nowosolskiego szpitala wzięli udział mszy św. pod przewodnictwem o. Stanisława Glisty, gwardiana zakonu franciszkanów z Zielonej Góry. W szpitalnej kaplicy modlono się w intencji białego personelu i pracowników obsługi medycznej, którzy każdego dnia opiekują się chorym, służą wsparciem i pomocą.
Tego dnia poświęcone zostały również wyremontowane szpitalne oddziały: dziecięcy, noworodkowy, urologiczny, chirurgii plastycznej i oparzeń, ginekologiczno-położniczy oraz stacja dializ.
Specjalne życzenia dla pracowników służby zdrowia napisał biskup Stefan Regmunt. Przewodniczący Zespołu Konferencji Episkopatu Polski ds. Duszpasterstwa Służby Zdrowia.

Drodzy Pracownicy Służby Zdrowia

Św. Łukasz, autor jednej z Ewangelii i Dziejów Apostolskich był lekarzem. Kościół uznał go patronem służby zdrowia.
Liturgiczne święto, przypadające 18 listopada, jest doskonałą okazją, aby podziękować wszystkim Państwu, którzy służycie chorym – lekarzom, pielęgniarkom, położnym, ratownikiem medycznym, diagnostom laboratoryjnym, farmaceutom, pracownikom obsługi szpitali, przychodni, hospicjów i innych instytucji medycznych, kapelanom, siostrom zakonnym i wolontariuszom – za Wasz ofiarny trud.
Przyjmijcie, prosimy najserdeczniejsze podziękowania za codzienną służbę i życzenia: pokoju, radości, pogody ducha. Niech nigdy nie zabraknie satysfakcji z wykonywanej pracy, życzliwości pacjentów, dobrej współpracy w zespołach terapeutycznych. Niech dobry Pan Bóg obdarza Państwa łaskami, których najbardziej potrzebujecie.
Zapewniamy Was o modlitwie wypraszając obfitości Bożego błogosławieństwa w życiu zawodowym i rodzinnym. Życzymy jednocześnie, by nowe rozwiązania systemowe w Służbie Zdrowia zaowocowały nadzieją i holistycznym spojrzeniem na człowieka chorego.

Biskup Stefan Regmunt
Przewodniczący Zespołu