Pół miliona na noworodki

Do końca roku szpital wyda ponad pół miliona na noworodki

Nowosolski szpital otrzymał ponad 508 tys. zł dotacji celowej z Ministerstwa Zdrowia na zakup aparatury i sprzętu medycznego w dziedzinie neonatologii. Urządzenia trafią na świeżo wyremontowany oddział noworodkowy. Kupione zostaną dwa zamknięte inkubatory do intensywnej opieki, dwa zamknięte inkubatory do podstawowej opieki nad noworodkiem. Na oddział trafi także inkubator otwarto-zamknięty tak zwany hybrydowy, respirator, cztery pulsoksymetry, sześć sztuk pomp infuzyjno strzykawkowych oraz dwie pompy infuzyjno przepływowe. Dodatkowo na oddział trafi jeszcze aparat do leczenia tlenkiem azotu. Trwa procedura przetargowa. Do końca roku urządzenia zostaną kupione. Na nowoczesne inkubatory czeka personel oddziału noworodkowego z kierownik doktor Anitą Bejgą.
Sprzęt zostanie zamontowany w specjalnie do tego przygotowanych salach.