Sprzęt z serduszkiem WOŚP

Trafił do nas sprzęt z serduszkiem WOŚP

Za nami powoli 27 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy tymczasem do nowosolskiego szpitala trafił sprzęt z wcześniejszego grania. Szpitale czekały na urządzenia medyczne kilka miesięcy, co jak zawsze było spowodowane koniecznością przeprowadzenia procedur przetargowych oraz podpisania stosownych umów. Na Oddział Dziecięcy Wielospecjalistycznego Szpitala Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Nowej Soli trafił nowy aparat USG z wyposażeniem dodatkowym oraz materiałami zużywalnymi za 61 tys. 569 zł. Do małych pacjentów trafił także pulsoksymetr wraz ze stacją dokującą i urządzeniami zasilającymi. Oddział wzbogacił się także o nowoczesny kardiomonitor z wyposażeniem oraz aparat EKG z wyposażeniem za 8 tys. 670 zł. Wszystkie urządzenia opatrzone tradycyjnym serduszkiem WOŚP służą już naszym pacjentom. Z kolei w ubiegłym roku na Oddział Dziecięcy trafił aparat USG a na Oddział Noworodków i Wcześniaków nowoczesny inkubator otwarty z kardiomonitorem. Dwa lata temu 16 łóżeczek dla małych dzieci, sześć łóżek szpitalnych sterowanych elektrycznie, 21 łóżek szpitalnych młodzieżowych, aparat EKG oraz dwa pulsoksymetry. Fundacja regularnie dba o wymianę urządzeń medycznych służących do badania słuchu u noworodków. Przez 27 lat grania Fundacja WOŚP pamięta o najmłodszych pacjentach nowosolskiego szpitala. Świadczą o tym liczne sprzęty medyczne oklejone charakterystycznymi serduszkami Orkiestry.
Nowosolski szpital stara się jeszcze o doposażenie placówki w specjalny aparat do znieczuleń dla dzieci używany w trakcie badań Rezonansu Magnetycznego. Sprzęt ułatwi umożliwi bezpieczne i precyzyjne badanie pacjentów Oddziału Neurologii Dziecięcej.