Kuchnia z nowym piecem konwekcyjno-parowym

Kuchnia naszego szpitala została doposażona w nowy piec konwekcyjno-parowy. To urządzenie gastronomiczne, które sprawdza się w wielu restauracjach i kuchniach zajmujących się zbiorowym żywieniem. Pracownicy szpitalnej kuchni podkreślają, że pomimo dużej ilości funkcji piec jest prosty w obsłudze. Można w nim piec, smażyć, gotować, dusić, blanszować oraz utrzymywać potrawy w odpowiedniej temperaturze. Zdaniem kierownik naszej kuchni potrawy przygotowane w nowym piecu zachowują swoje wartości odżywcze i czuć w nich bogaty bukiet przypraw. Wszystko to sprawia, że są bardzo smaczne i zdrowe. Dania, które opuszczają piec tuż przed podaniem pacjentom mają odpowiednią temperaturę i takie docierają do łóżek pacjentów.