W uznaniu za profesjonalną opiekę szpital otrzymał USG

Oddział Chirurgii Naczyniowej naszego szpitala otrzymał nowy aparat USG. Darczyńcy przekazali sprzęt na ręce dyrektor Bożeny Osińskiej, doktora Wojciecha Gotlibowskiego i doktora Adama Lipowskiego. Urządzenie jest wykorzystywane do badania naczyń krwionośnych w całym ciele. Pracują na nim chirurdzy naczyniowi, dla których jest sprzęt jest nieoceniony w precyzyjnym diagnozowaniu pacjentów. USG zostało przekazane w darze od syna pacjentki, której nowosolscy lekarze uratowali życie. Doktor Adam Lipowski opowiada, że pacjentka była w trudnym stanie, zagrażającym życiu. Zastosowana została wobec chorej skuteczna terapia. Pacjentka przeszła operację. Stan poprawiał się z każdym dniem. Z oddziału chirurgii naczyniowej trafiła na oddział rehabilitacji ogólnoustrojowej. Szpital opuściła w dobrym stanie. Przez cały czas trwania choroby pacjentce towarzyszył syn, który był świadkiem leczenia. Po opuszczeniu szpitala w ramach podziękowania za leczenie swojej mamy przekazał szpitalowi w formie darowizny aparat USG. Dla lekarzy oddziału chirurgii naczyniowej, było to wielkim zaskoczeniem. Aparat ma specjalne głowice przystosowane do badania tętnic i żył. Chirurdzy naczyniowi za jego pomocą dokładnie mogą obejrzeć chore naczynia, postawić diagnozę i rozpocząć skuteczne leczenie. Lekarze zaznaczają, że teraz potrzeba im już tylko więcej czasu.