Nowa Pracownia Tomografii Komputerowej oficjalnie otwarta

Nowosolski szpital posiada jedną z najbardziej nowoczesnych Pracowni Tomografii Komputerowych w kraju. Została ona wyposażona w wysokiej klasy 320 rzędowe urządzenie do obrazowania medycznego. Tomograf od kilku tygodni pracuje już na najwyższych obrotach. W pierwszych dniach sierpnia miało miejsce oficjalne otwarcie pracowni w obecności zaproszonych gości: Marszałek Województwa Elżbiety Anny Polak, Starosty Powiatu Nowosolskiego Iwony Brzozowskiej, Prezydenta Nowej Soli Wadima Tyszkiewicza, Prezydenta Głogowa Rafaela Rokaszewicza, burmistrzów i wójtów gmin województwa lubuskiego i dolnośląskiego, które udzieliły wsparcia szpitalowi na zakup urządzenia. Pani Dyrektor przywitała i podziękowała za zaangażowanie w zbiórkę środków członkom Komitetu Społecznego „Razem dla Tomografu”, stowarzyszeniom, organizacjom, przedstawicielom firm i wielu osobom prywatnym. – Wrażenie zrobili na nas strażacy z Kolska, nasi bohaterowie, którzy zbierając złom zgromadzili 37 tys. zł. Chylę przed Państwem czoła –zwróciła się do obecnych na otwarciu strażaków Dyrektor Bożena Osińska. Zaproszeni goście mogli osobiście zobaczyć jak wygląda i sprawuje się nowy szpitalny tomograf. O zaletach nowego urządzenia poinformowała zebranych kierownik Szpitalnego Zakładu Radiologii dr Anna Gąsior. Wykwalifikowany personel medyczny: lekarze - specjaliści z dziedziny radiologii, technicy radiologii i pielęgniarki dysponując tak wysokiej klasy urządzeniem medycznym precyzyjnie diagnozują pacjentów całego regionu.