Personel medyczny naszego szpitala sprawdził się w ekstremalnej sytuacji

W ostatnich dniach września odbyły się w Nowej Soli zintegrowane ćwiczenia ratownictwa medycznego, straży pożarnej oraz policji. Koordynatorem akcji było Starostwo Powiatowe w Nowej Soli. Z centrum powiadamiania kryzysowego służby otrzymały informację o wybuchu gazu na terenie szkoły ponadgimnazjalnej "Spożywczak". Ze zgłoszenia wynikało, ile osób mogło zostać poszkodowanych oraz jakie siły i środki są potrzebne do zabezpieczenia zdarzenia. Wieloletnie doświadczenie nowosolskich Zespołów Ratownictwa Medycznego które działają według ustalonych i wypracowanych instrukcji zadecydowało, że ratownicy medyczni natychmiast dotarli na miejsce.
Przeprowadzona została segregacja poszkodowanych i rannych. W wyniku wypadku obrażeń doznało trzydziestu pięciu uczestników zdarzenia, w tym pięć osób z poważnymi urazami trafiło do nowosolskiego szpitala. Po przewiezieniu do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego ranni zostali zabezpieczeni i została im udzielona niezbędna pomoc.
Ćwiczenia potwierdziły wysokim poziom współdziałania Zespołów Ratownictwa Medycznego, funkcjonariuszy policji oraz straży pożarnej. Personel medyczny działając zgodnie z procedurami sprawdził się w ekstremalnej sytuacji.