Oddziałowa SOR nowosolskiego szpitala doceniona specjalnym wyróżnieniem

Barbara Błaszczak, oddziałowa Szpitalnego Oddziału Ratunkowego WS SPZOZ w Nowej Soli została szczególnie wyróżniona przez wojewodę lubuskiego za pomoc niesioną pacjentom w trudnych sytuacjach, za skuteczność w działaniu i wielkie serce do pracy.
B. Błaszczak pracuje w nowosolskim szpitalu od 33 lat. Zaczynała jako pielęgniarka na Oddziale Anestezjologii i Intensywnej Terapii. Wykonywała swój zawód zarówno na oddziale, jak i na bloku operacyjnym. Pracowała też w zespołach wyjazdowych. Po dziesięciu latach została dyspozytorską pogotowia ratunkowego, czym zajmowała się kolejne piętnaście lat. Skończyła studia pielęgniarstwa, zrobiła specjalizację i sześć lat temu została zastępcą oddziałowego SOR. Od trzech lat pełni funkcję oddziałowej.
Z racji przypadających w październiku obchodów Dnia Ratownictwa Medycznego została wyróżniona przez wojewodę lubuskiego. Docenione zostało zaangażowanie B. Błaszczak w zapewnianie pomocy każdej osobie znajdującej się w stanie nagłego zagrożenia zdrowotnego. Wojewoda podziękował za trud i profesjonalizm wykazywany podczas pełnienia codziennych obowiązków. - Jest mi bardzo miło, że moja praca została zauważona. Trzeba jednak pamiętać, że SOR to zespół ludzi. W sumie pracuje nas tam 77 osób lekarzy, pielęgniarek, ratowników medycznych, sekretarek medycznych. Wszyscy razem tworzymy zespół, który się wspiera i może na siebie liczyć. Mojego wyróżnienia nie byłoby bez ciężkiej pracy każdej z tych osób. Zawsze też mogę liczyć na wsparcie dyrekcji szpitala oraz kierownika dra Zenona Iwaniszyna, dr Ewy Sabat i mojej zastępczyni Haliny Feuer - mówi B. Błaszczak.