Tysiące kredek dla dzieci w szpitalu

Tysiące kredek dla dzieci w szpitalu

Podczas trwającej dwa tygodnie akcji zbierania nowych kredek dla pacjentów Oddziału Dziecięcego nowosolskiego szpitala zgromadzonych zostało trzy tysiące opakowań. Pomysłodawczynią przedsięwzięcia była Małgorzata Pitrowska-Osuch. Kredki ofiarowali mieszkańcy wszystkich miejscowości powiatu nowosolskiego oraz z Niegosławic, Gościeszowic, Zbąszynka, Zielonej Góry a nawet osoby mieszkające za granicą. W ramach akcji zbierane też były temperówki, malowanki, podkładki i ryzy papieru.
- Cieszymy się z odzewu jaki miała zorganizowana akcja. Po raz kolejny w sprawach dotyczących Szpitala doświadczamy pozytywnej aktywności społecznej. W imieniu małych pacjentów dziękujemy za przekazane kredki, temperówki, malowanki. Jest ich tak wiele, że przez długi czas będą uprzyjemniać pobyt małych pacjentów w szpitalu, co odwróci ich uwagę od dolegliwości - mówi Bożena Osińska, dyrektor Wielospecjalistycznego Samodzielnego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Nowej Soli.
Kredki wraz z całym asortymentem zostały już przekazane do szpitala. Będą je otrzymywać pacjenci przyjmowani na Oddział Dziecięcy.