Święto wcześniaków

Tradycyjnie w połowie listopada w nowosolskim Szpitalu był obchodzony Światowy Dzień Wcześniaka. Za sprawą dekoracji z balonów oraz maleńkich skarpetek Oddział Noworodków i Wcześniaków wyglądał tego dnia uroczyście. Szpital od lat wpisuje się w ten sposób w ogólnoświatową akcję, która ma na celu zwrócenie uwagi na najmniejszych pacjentów, którzy urodzili się wcześniej niż zaplanowała natura. Zdarza się, że jest to 24 tydzień ciąży.
Oddział Noworodków i Wcześniaków w nowosolskim Szpitalu posiada trzeci stopień referencyjności. Maluchami potrzebującymi pomocy opiekuje się zespół lekarzy specjalistów oraz wykwalifikowane pielęgniarki neonatologiczne. Po zakończeniu pobytu na oddziale maluchy trafiają pod opiekę Poradni Neonatologicznej. Z okazji Dnia Wcześniaka personel medyczny przyjął wyjątkowych gości. Z symbolicznym prezentem dla małych pacjentów przyszła reprezentacja przedszkolaków z grupy Sówek. Przekazały one laurkę oraz kilkadziesiąt maleńkich skarpetek.