Szpital dziękuje mieszkańcom za przekazane środki ochronne

Szpital dziękuje mieszkańcom za przekazane środki ochronne
(Każdy, kto chce pomóc proszony jest o kontakt tel. 604 542 922)

Szpital w Nowej Soli jak wszystkie placówki medyczne w kraju przechodzi trudne chwile. Personel medyczny jest wdzięczny mieszkańcom za okazywane każdego dnia wsparcie. Od momentu ogłoszenia w kraju stanu epidemii ze Szpitalem kontaktują się ludzie dobrej woli, którzy przekazują personelowi medycznemu maseczki jednorazowe, ochraniacze na obuwie, środki do dezynfekcji, fartuchy. Kontaktują się firmy oferujące wykonanie przyłbic chroniących twarz pracowników medycznych. Miejscowe przedsiębiorstwa szwalnicze przestawiają swoją produkcję na szycie profesjonalnych maseczek ochronnych. Jednocześnie wiele stowarzyszeń i organizacji pozarządowych dostarcza do szpitala paczki z środkami ochrony osobistej. Dyżurujący w Szpitalu lekarze i pielęgniarki otrzymują obiady od miejscowych restauracji, pizzerii. Nowosolski Szpital jest wdzięczny za każdą inicjatywę. - Dziękujemy każdemu, kto o nas myśli i stara się pomóc. Wykonywane gesty pomagają nam nie tylko dobrze funkcjonować, ale bardzo podnoszą na duchu personel - mówią pracownicy medyczni Szpitala.
W związku z tym, że w ostatnich tygodniach bardzo utrudniona jest dostępność do środków ochronnych oraz dezynfekcyjnych Szpital chętnie przyjmuje przekazywane produkty. Osoby, które chcą wesprzeć placówkę nowymi i zapakowanymi: jednorazowymi rękawicami, fartuchami, czapkami z flizeliny, ubraniami roboczymi, wielorazowymi goglami, kombinezonami a nawet ściereczkami z mikrofibry czy mopami proszone są o przekazanie paczki ochroniarzowi przy drzwiach głównych Szpitala. Do paczki należy dołączyć informację opisującą, co jest w paczce oraz kto jest darczyńcą.
Szpital przypomina, że został też uruchomiony specjalny rachunek bankowy, na który można wpłacać pieniądze z przeznaczeniem na środki ochronne. Każda wpłacona złotówka to kolejna maseczka, fartuch, rękawice dla pracowników naszego Szpitala. Osoby, które chcą pomóc proszone są o dokonywanie wpłat na dedykowany w tym celu rachunek bankowy nr: 91 1160 2202 0000 0001 4320 0751 - z dopiskiem DAROWIZNA
Każdy, kto chce pomóc personelowi medycznemu poprzez przekazanie środków ochrony (maseczek, gogli, fartuchów, kombinezonów, środków do dezynfekcji itp.) proszony jest o kontakt z pracownikiem Szpitala pod numerem telefonu: 604 542 922.
.