Szpital ma nowe wysokiej klasy urządzenia do dezynfekcji

Szpital ma nowe wysokiej klasy urządzenia do dezynfekcji

Dzięki zaangażowaniu naszych darczyńców Szpital kupił wysokiej klasy inteligentny system oczyszczania powietrza EOLIS Air Manager. Urządzenie łączy najwyższej jakości filtrację z oprogramowaniem nadzorującym. To także wydajność pracy i nowoczesna technologia. EOLIS pozwala na efektywne oczyszczanie i monitorowanie powietrza w pomieszczeniach zamkniętych na 24 godziny. Likwiduje pyłki, roztocza, kurz, pleśń, i inne drobne cząstki.
Urządzenie kosztowało ponad 20 tys. zł. 5 tysięcy pochodziło ze zbiórki w ramach grupy darczyńców zjednoczonych pod hasłem Nowosolanie pomagają! a zainicjowanej przez Senatora Wadima Tyszkiewicza.
Pozostałą część środków Szpital dołożył z funduszy przekazanych przez darczyńców. Dodatkowo firma SANI przekazała Szpitalowi za darmo dekontaminator powietrza, który znacząco zmniejsza ilość szkodliwych bakterii i innych mikroorganizmów na powierzchniach i w powietrzu. Gdy powietrze dostaje się do takiego urządzenia, jest kierowane do komory oczyszczania. W komorze powietrze jest poddane intensywnemu, bakteriobójczemu światłu ultrafioletowemu, które niszczy mikroorganizmy.
Senator Wadim Tyszkiewicz zapowiada, że z pozostałych uzbieranych przez grupę Nowosolanie pomagają! pieniędzy zostanie zakupionych dla Szpitala jeszcze piętnaście dekontaminatorów powietrza.