Nowosolski szpital w elitarnej grupie akredytowanych placówek

Nowosolski szpital w elitarnej grupie akredytowanych placówek

Wielospecjalistyczny Szpital Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Nowej Soli w wyniku oceny niezależnych audytorów Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia spełnił wymagania i otrzymał Certyfikat Akredytacyjny.

Ocena została dokonana w sposób określony w ustawie z dnia 6 listopada 2018 r. o akredytacji w ochronie zdrowia i w rozporządzeniu Ministra Zdrowia z dnia 31 sierpnia 2009 r. w sprawie procedury oceniającej spełnienie przez podmiot udzielający świadczeń zdrowotnych standardów akredytacyjnych w zakresie udzielania świadczeń zdrowotnych oraz funkcjonowania szpitali.

Nasz szpital od wielu lat pracuje na swoją dobrą opinię w regionie. Potwierdzają to liczne rankingi i certyfikaty plasujące naszą placówkę na pierwszym miejscu w województwie lubuskim pod względem jakości świadczonych usług. Wysoka ocena niezależnych akredytatorów potwierdza nie tylko obecność nowosolskiego Szpitala w trzecim poziomie Podstawowego Szpitalnego Zabezpieczenia, jak również trzeci stopień referencyjności oddziałów. Zwraca tym samym uwagę na wiodącą rolę naszej jednostki. Wizytatorzy bardzo wysoko ocenili proces leczenia, bezpieczeństwo pacjentów, diagnostykę, epidemiologię, farmakoterapię, żywienie. Analizie poddany został także proces organizacji i zarządzania placówką uznany przez wzorcowy. Narzędziem oceny akredytacyjnej są standardy, określone we współpracy z najważniejszymi organizacjami medycznymi. Obowiązujący zestaw zawiera 221 standardów w 15 działach. Akredytacja przyznawana przez Ministra Zdrowia potwierdza spełnienie wszystkich wymagań.

Proces przygotowawczy do audytu akredytacyjnego w naszym szpitalu trwał trzy lata. W spełnienie ministerialnych standardów akredytacyjnych zaangażowała się cała załoga. Wysoki równorzędny szósty wynik w kraju, jeśli chodzi o ilość zdobytych punktów to efekt wytężonej pracy. Audytorzy zwrócili uwagę na wysoką kulturę organizacji Szpitala, znakomite rozstrzygnięcia systemowe wyróżniające naszą jednostkę na tle podobnych w kraju. Zauważony został znakomity poziom wysokospecjalistycznych świadczeń medycznych. Audytorzy z uznaniem odnieśli się do przestrzegania przez naszych pracowników praw pacjenta oraz do profesjonalnego prowadzenia dokumentacji medycznej.

- Jestem dumna z załogi Szpitala, która od lat pracuje na dynamikę rozwoju placówki. Otrzymany Certyfikat Akredytacyjny jest ukoronowaniem tych starań. To dla mnie zaszczyt, że mogłam wspólnie ze swoimi pracownikami uczestniczyć w tym wyjątkowym momencie, który jest potwierdzeniem naszego dążenia do podnoszenia standardów jakości. Cieszę się, że nasze starania są zauważane i doceniane przez pacjentów korzystających z udzielanych przez nas świadczeń medycznych - podkreśla Bożena Osińska, dyrektor WS SPZOZ w Nowej Soli.

Uzyskany Certyfikat plasuje nasz Szpital w elitarnej grupie szpitali wyróżniających się na rynku usług medycznych. Utrzymujemy najwyższe w kraju standardy jakości i bezpieczeństwa opieki.