Fundacja KGHM wsparła nasz szpital

Fundacja KGHM wsparła nasz szpital

W odpowiedzi na starania nowosolskiego szpitala Fundacja KGHM pozytywnie rozpatrzyła złożony wniosek i podjęła decyzję o przyznaniu naszej lecznicy dofinansowania w wysokości 270 tysięcy złotych. Przekazana kwota zostanie zadysponowana na zakup specjalistycznych urządzeń medycznych na Oddział Urologii. Oddział zyska laser holmowy dużej mocy, kamery endoskopowe i źródła światła współpracujące z laserem. - Jestem ogromnie wdzięczna, że Fundacja od lat wykazuje się zrozumieniem potrzeb naszej placówki i okazuje przychylność w odniesieniu do naszych wniosków z prośbą o partycypowanie w kupnie sprzętu medycznego służącego pacjentom całego regionu. Dziękuję za wrażliwość i otwartość na potrzeby pacjentów nowosolskiego Szpitala - podkreśla Bożena Osińska, Dyrektor WS SP ZOZ w Nowej Soli.
Laser holmowy jest urządzeniem najnowszej generacji, dzięki któremu można szybciej, bezpieczniej i skuteczniej leczyć pacjentów na Oddziale Urologicznym. Służy do skutecznego kruszenia kamieni zlokalizowanych w dowolnym odcinku układu moczowego. Laser pozwala kruszyć złogi znacznie większe niż stosując stare lasery przy jednej sesji zabiegowej i robi to cztery razy szybciej w porównaniu z innymi metodami. Jednocześnie powstający po kruszeniu piasek jest wielkości poniżej 0,1 mm, co zmniejsza ryzyko nawrotu kamicy. Nie dochodzi również do przemieszczania kamieni ku górze, co w znacznym stopniu poprawia skuteczność zabiegów.
Z uwagi na szybkość kruszenia laser holmowy umożliwia zabiegi bez pozostawiania cewnika, gwarantuje też minimalne krwawienie i obrzęk tkanek. Wszystko to wpływa na szybką regenerację po zabiegu. Innym zastosowaniem jest usuwanie guzów pęcherza moczowego i gruczolaka stercza niezależnie od ich rozmiarów.
Sala endoskopowa Oddziału Urologii zostanie wyposażona w nowy, profesjonalny sprzęt jeszcze wiosną, po zakończeniu procedury przetargowej.