Wyjaśnienia dotyczące nowych wytycznych Ministerstwa Zdrowia

Wyjaśnienia dotyczące nowych wytycznych Ministerstwa Zdrowia

W związku z komunikatem Ministra Zdrowia o skróceniu do pięciu tygodni terminów pomiędzy przyjęciem pierwszej i drugiej dawki szczepionki przeciwko COVID-19 firm AstraZeneca, Pfizera i Moderny informujemy, że zmiana dotyczy osób, które będą zaszczepione pierwszą dawką od 17 maja 2021.
Nie ma możliwości przyspieszenia terminu podania drugiej dawki szczepionki u osób, które zostały zaszczepione przed tym terminem. Jest to niemożliwe z uwagi na obowiązujący harmonogram szczepień. Dedykowane szczepionki w ramach drugiej dawki trafiają do punktu szczepień przy ul. Chałubińskiego 1 w ściśle określonym czasie. Harmonogram szczepień jest ściśle napięty oraz zróżnicowany co do rodzaju szczepionki.
Skrócenie i ujednolicenie czasu oczekiwania od podania pierwszej dawki szczepionki do drugiej dawki zgodnie z wytycznymi ministerstwa dotyczy tylko i wyłącznie osób zaszczepionych od poniedziałku 17 maja 2021. Zwracamy się z prośbą o nie wymuszanie zmiany terminu ponieważ nie ma takiej możliwości i powoduje dezorganizację pracy punktu szczepień.