Dział Chirurgii

Zastępcy kierownika działu:
Lech Janiak
Błażej Nowak

Pielęgniarka oddziałowa Działu Chirurgii:
Ewelina Samosiuk

Dział Chirurgii składa się z następujących oddziałów:
Oddział chirurgii ogólnej
Oddział chirurgii onkologicznej
Oddział gastroenterologii

oraz następujących poradni:
Poradnia gastroenterologiczna
rejestracja tel. 68 38 82 370
Poradnia chirurgii ogólnej
od poniedziałku do piątku
Poradnia chirurgii dziecięcej
Poradnia proktologiczno-stomijna
Poradnia onkologiczna
rejestracja tel. 68 388 23 70

Przed wizytą w poradni pacjent proszony jest o wypełnienie ankiety pobierz ankietę:  PDF / DOC (Word)

UWAGA!!!
Zgłaszając się do przyjęcia do szpitala lub po raz pierwszy do poradni należy ze sobą zabrać: skierowanie, aktualny dokument ubezpieczeniowy, spis przyjmowanych leków, karty informacyjne z dotychczasowego leczenia.

Z-ca Kierownika działu
  Ważne numery telefonów:
Sekretariat: 68 388 21 30
Dyżurka lekarska: 68 388 22 03
Dyżurka pielęgniarska strona pooperacyjna: 68 388 23 00
Dyżurka pielęgniarska strona septyczna: 68 388 22 02
Pielęgniarka oddziałowa działu Ewelina Samosiuk: 68 388 22 01

Konsultacje pacjentów skierowanych do planowych operacji wykonywane są we wtorki i czwartki w godz. 9.00-10.00 w Izbie Przyjęć.

Należy ze sobą zabrać:
  1. Skierowanie do szpitala
  2. Ważny dokument ubezpieczeniowy, dowód osobisty lub paszport
  3. Dokumentację medyczną ułożoną w porządku chronologicznym oraz wszystkie wyniki badań
  4. Spis aktualnie przyjmowanych leków, ich dawki oraz sposób przyjmowania
Ułatwi to uzyskanie wszystkich niezbędnych informacji o aktualnym stanie zdrowia oraz ocenę ryzyka operacyjnego.

Wykonujemy szeroki zakres operacji z chirurgii ogólnej i endokrynologicznej, w tym stosując metody miniinwazyjne jak laparoskopowe wycięcie pęcherzyka czy operacje antyrefluksowe.
Oddział rozwija również zabiegi chirurgii endokrynologicznej.
Chirurgia onkologiczna to nowotwory, w przypadku których wczesna diagnostyka pozwala dać szansę na wyleczenie, bo należy pamiętać, że rozpoznanie raka nie oznacza wyroku. Niekiedy jest to długa droga do zdrowia i wymaga współpracy wielu specjalistów, ale dołożymy wszelkiej staranności w ich operowaniu, by to hasło było prawdą (nie było tylko sloganem).
Gastrologia to nie tylko diagnostyka i leczenie pospolitych chorób przewodu pokarmowego, to również w naszym dziale bardzo szeroki zakres zabiegów endoskopowych. Usuwanie polipów przewodu pokarmowego, usuwanie kamieni z dróg żółciowych czy protezowanie zwężeń jest standardem.

W tym kierunku zmierzamy:

Przy wyjściu ze szpitala każdy pacjent otrzymuje karę informacyjną, z którą należy dokładnie się zapoznać, szczególnie z zakresem zaleceń po wyjściu ze szpitala. Jeśli pojawią się wątpliwości prosimy o kontakt z dyżurką lekarską - tel. 68 38 82 203 lub sekretariatem - tel. 68 38 82 130.