Światowy dzień bezpieczeństwa pacjenta

16.09.2022 09:21

Światowy dzień bezpieczeństwa pacjenta obchodzony corocznie 17 września jest jednym z globalnych dni zdrowia publicznego ustanowionych przez Światową Organizację Zdrowia (WHO). Jego celem jest zwiększenie świadomości i zaangażowania społeczeństwa, zwiększenie zrozumienia na świecie oraz praca na rzecz globalnej solidarności i działań w celu zwiększenia bezpieczeństwa pacjentów.

Bezpieczeństwo pacjenta jest jednym z priorytetów działalności Wielospecjalistycznego Szpitala w Nowej Soli. Każdego dnia podejmujemy szereg działań zapewniających pacjentowi bezpieczeństwo w wielu obszarach. Pracownicy szpitala realizują wysokie standardy, aby pacjenci przebywający w naszym szpitalu mieli zapewnioną bezpieczną opiekę medyczną na najwyższym poziomie.

Tematem przewodnim tegorocznego święta jest hasło: „LEKI BEZ SZKODY”. Celem obchodów jest promowanie bezpiecznych praktyk lekowych, zapobieganie błędom w stosowaniu leków i ograniczanie szkody związanej z ich przyjmowaniem a także wskazanie pilnych działań mających na celu poprawę bezpieczeństwa leków.