Oddział zajmuje się wykonywaniem badań diagnostycznych, leczeniem zachowawczym i operacyjnym pacjentek ze schorzeniami narządu rodnego. Wykonujemy pełen zakres ginekologicznych zabiegów operacyjnych metodami chirurgii klasycznej, przezpochwowej (ponad połowa zabiegów operacyjnych) oraz z wykorzystaniem najnowszych technik operacyjnych oraz laparoskopii.

Na Oddziale znajdują się:

• przygotowane dla pacjentek pokoje jedno, dwu i trzy osobowe z pełnym zapleczem sanitarnym,
  • specjalistyczny gabinet zabiegowy z nowoczesnym aparatem USG oraz kolposkopem,
  • całodobowy dostęp do własnej sali operacyjnej,
  • sala pooperacyjna,
  • gabinet badań ultrasonograficznych.

Zabiegi wykonywane na naszym Oddziale Ginekologiczno-Onkologicznym

Operacje laparoskopowe:

• TLH – laparoskopowe usunięcie macicy z przydatkami
  • LASH – amputacja trzonu macicy z przydatkami
  • LAVH – usunięcie macicy droga pochwową w asyście laparoskopowej
  • Miomectomia laparoskopowa z użyciem morceleratora metodą zamknięta i otwartą
  • Guzy jajników
  • Rak trzonu macicy
  • Laparoskopie zwiadowcze
  • Laparoskopia z chromotubacją
  • Laparoskopia ciąży pozamacicznej – leczenie zachowawcze – Metotreksat
  • Radykalne usunięcie narządu rodnego z pakietem węzłów chłonnych oraz pełną penetracją narządów jamy brzusznej – rak jajnika, rak szyjki, rak trzonu macicy

Operacje drogą pochwową:

• Usunięcie macicy drogą pochwową z przydatkami
  • Plastyka pochwy i krocza
  • Podwieszenie narządu rodnego lub kikuta pochwy metodą SSLF – do więzadła krzyżowo-kolcowego
  • Podwieszenie narządu rodnego lub kikuta pochwy – metodą MaCalla
  • Ginekologia estetyczna – plastyka warg sromowych, przedsionka pochwy metodą fenestracji, klasyczną oraz klinową
  • Rak sromu
  • Rak pochwy
  • Dysplazje sromu
  • Operacja wysiłkowego nietrzymania moczu taśmą TOT
  • Założenie siatek typu prolift przy wypadaniu narządu rodnego
  • Środkowe zeszycie pochwy metodą Neugebauer – La Forte oraz metodą Collina

Operacje histeroskopowe:

• Usuwanie zrostów
  • Usuwanie mięśniaków
  • Usuwanie polipów
  • Diagnostyka niepłodności
  • Diagnostyka wad narządu rodnego
  • Diagnostyka chorób onkologicznych

Położnictwo – oferujemy pełen pakiet znieczuleń okołoporodowych łącznie ze znieczuleniem zewnątrzoponowym na żądanie 24h/dobę. Posiadamy III stopień referencyjny.

Na Oddziale stosowany jest protokół ERAS, czyli współczesna kompleksowa ścieżka postępowania okołooperacyjnego.

Warto wiedzieć, że ERAS to wymierne korzyści w postaci:
– redukcji stresu wywołanego urazem (operacją)
– zmniejszenie liczby powikłań okołooperacyjnych
– przyspieszenie powrotu pacjenta do pełnej aktywności
– skrócenie czasu trwania hospitalizacji
– poprawy jakości opieki świadczonej na oddziałach chirurgicznych

Kwalifikacje do zabiegów operacyjnych i diagnostycznych odbywają się w Poradni Ginekologicznej w Nowej Soli przy ul. Chałubińskiego 1,

tel. 68 470 74 14

Rejestracja do poradni odbywa się w dni robocze od godziny 8.00 do godziny 13.00.

Kwalifikacje na zabiegi odbywają się wyłącznie osobiście w wyznaczonym terminie po wcześniejszej rejestracji.

Zgłaszające się pacjentki zobowiązane są posiadać skierowanie od lekarza prowadzącego.

« Wróć do strony głównej działu