Dział Rehabilitacji
ul. Chałubińskiego 7
67-100 Nowa Sól

W SKŁAD DZIAŁU WCHODZĄ:

Oddział rehabilitacji neurologicznej
Oddział rehabilitacji ogólnoustrojowej
Oddział rehabilitacji kardiologicznej

Kierownik działu:
dr n. med. Franciszek Pietraszkiewicz
Lekarz specjalista:
II st. rehabilitacja medyczna
II st. ortopedia i traumatologia

Pielęgniarka oddziałowa Działu Rehabilitacji:
Bogumiła Cielek

Oddziały Rehabilitacji zapewniają hospitalizowanym wysoki standard pobytu, wygodę i miłą atmosferę, sprzyjającą uzyskiwaniu pozytywnych efektów terapii. Leczenie prowadzone jest przez lekarzy specjalistów w zakresie rehabilitacji, ortopedii i neurologii. Fizjoterapeuci posiadają wysokie umiejętności i kwalifikacje, w tym w zakresie metod neurofizjologicznych. Sale chorych są jedno-, dwu- i trzyosobowe o estetycznym wnętrzu i nowoczesnym wyposażeniu (łóżka rehabilitacyjne, materace przeciwodleżynowe). Wszystkie pomieszczenia są przystosowane dla osób niepełnosprawnych. Pacjenci mają do dyspozycji pomieszczenia kuchenne, w których mogą przygotowywać gorące posiłki i napoje oraz świetlicę.
Zgodnie z wymaganiami NFZ do hospitalizacji są kwalifikowani jedynie chorzy wymagający 24-godzinnej opieki pielęgniarskiej, głównie ze skierowaniami z oddziałów szpitalnych. Usprawnianie jest realizowane w oparciu o istniejący Zakład Rehabilitacji oraz własną salę gimnastyczną.

Zakres realizowanych zadań w dziale Rehabilitacji:

 1. Usprawnianie chorych po udarach mózgowych, chorobach zwyrodnieniowych i demielizacyjnych, porażeniach nerwów i splotów nerwowych oraz innych schorzeń układu nerwowego.
 2. Usprawnianie chorych po urazach układu kostno-szkieletowego i układu nerwowego.
 3. Usprawnianie chorych po amputacjach.
 4. Usprawnianie chorych z przewlekłymi zespołami bólowymi, a w szczególności po operacjach kręgosłupa.
 5. Usprawnianie chorych z chorobami zwyrodnieniowymi układu ruchu.
 6. Usprawnianie po operacjach (endoprotezoplastyki stawów biodrowych i kolanowych, urazach kręgosłupa oraz po operacjach neurochirurgicznych).
 7. Leczenie toksyną botulinową.
 8. Leczenie pacjenta poprzedzone jest badaniem klinicznym oraz badaniami dodatkowymi wspomagającymi. Dysponujemy możliwością konsultacji wysokospecjalistycznych z każdej dziedziny medycznej. Oddział posiada akredytację do prowadzenia specjalizacji w zakresie rehabilitacji i prowadzi szkolenie pracowników medycznych: fizjoterapeutów, średni personel medyczny, lekarzy – udział w programach specjalizacyjnych wielu dziedzin, w tym w specjalizacji lekarza rodzinnego.

Współpracujemy z wieloma działami naszego Szpitala

Możliwość konsultacji specjalistycznych m.in. w zakresie:

 • chorób wewnętrznych,
 • kardiologii,
 • kardiochirurgii,
 • chirurgii ogólnej i plastycznej,
 • neurologii,
 • urologii,
 • reumatologii,
 • neurochirurgii,
 • intensywnej terapii.

 

Pliki do pobrania

Zakres Usług Świadczonych

330,85 KB