Nowy sprzęt oddziału noworodków i wcześniaków ze środków Ministerstwa Zdrowia

18.01.2024 14:26

Na oddział noworodków i wcześniaków naszego szpitala trafił nowy sprzęt (dwie lodówki, czternaście laktatorów elektrycznych i czternaście termotoreb), którego zakup sfinansowano ze środków przekazanych przez Ministerstwo Zdrowia.

Jak informowaliśmy w naszej wiadomości z dnia 5 września 2023 roku WS SP ZOZ w Nowej Soli podpisał umowę z Ministerstwem Zdrowia na na realizację programu polityki zdrowotnej pn. Program polityki zdrowotnej służący wykonaniu programu kompleksowego wsparcia dla rodzin „Za życiem” na lata 2022-2026 w zakresie zadania: Odżywianie mlekiem kobiecym noworodków i niemowląt – zakup sprzętu do pozyskiwania mleka kobiecego i jego przechowywania dla podmiotów leczniczych współpracujących z bankami mleka kobiecego.

Ostateczna kwota dofinansowania wyniosła 89 925,66 zł (umowa nr 12/2/Za życiem/2023/63/1000 wraz z aneksem nr 1).

Zakupiony sprzęt służyć będzie dobru małych pacjentów. Dziękujemy za okazaną pomoc finansową.