12.05.2021 15:50
Projekt pn.:
Rozwój technologii informacyjno-komunikacyjnych oraz usług w obszarze e-zdrowia w WS SP ZOZ w Nowej SoliCel projektu:
Rozwój zaawansowanych usług w obszarze e-zdrowia dla pacjentów, kontrahentów, instytucji systemu opieki zdrowotnej przy wykorzystaniu nowoczesnych technologii informatycznych w zakresie gromadzenia, udostępniania, przetwarzania i pozyskiwania danych medycznych w Wielospecjalistycznym Szpitalu Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Nowej Soli.Dobiega końca realizacja wielkiego innowacyjnego projektu informatycznego wdrażanego w nowosolskim szpitalu „Rozwój technologii informacyjno-komunikacyjnych oraz usług w obszarze e-zdrowie w WS SP ZOZ w Nowej Soli” w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego – Lubuskie 2020. Głównym celem jest rozwój zaawansowanych usług w obszarze e-zdrowia dla pacjentów, kontrahentów, instytucji systemu opieki zdrowotnej przy wykorzystaniu nowoczesnych technologii informatycznych w zakresie gromadzenia, udostępniania, przetwarzania i pozyskiwania danych medycznych w Wielospecjalistycznym Szpitalu Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Nowej Soli.
Realizacja projektu pozwoliła przemodelować istniejący system informatyczny w nowosolskiej lecznicy.
W placówce została zbudowana nowoczesna serwerownia, zmodernizowaniu uległa infrastruktura sieciowa co ma znaczący wpływ na poprawę bezpieczeństwa danych. W ramach projektu Szpital zyskał najnowocześniejsze oprogramowanie.
Jednak najważniejsze, że nowe funkcjonalne systemy poprawiają jakość obsługi pacjentów oraz już dziś pozwalają personelowi medycznemu skrócić czas realizacji zadań związanych z prowadzeniem dokumentacji medycznej. Sprawna realizacja obowiązków wynikających z prowadzenia dokumentacji medycznej to jeszcze więcej czasu dla pacjenta.
Szpital nieustająco wdraża nowe rozwiązania informatyczne, które nie tylko podążają z duchem czasu w ślad za zmieniającymi się przepisami, ale przede wszystkim ułatwiają współpracę i kontakt z pacjentami. Wartość projektu to 4 mln 765 tys. zł. Z czego unijne dofinansowanie wynosi blisko 85 procent inwestycji.