W Wielospecjalistycznym Szpitalu Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej działa Koordynator ds. dostępności. Zadaniem koordynatora jest wspieranie osób ze szczególnymi potrzebami w dostępie do usług świadczonych przez szpital.
Koordynatorką ds. dostępności w naszym Szpitalu jest Pani Martyna Major.
Adres | WS SP ZOZ Nowa Sól
ul. Chałubińskiego 7 67-100 Nowa Sól |
|
m.major@szpital-nowasol.pl | ||
Telefon | 68 38 82 180;
512 380 055 |
|
Godziny przyjęć |
w dni robocze w godzinach 7.00 – 14.35 |
Film informacyjny w języku migowym
Szpital podpisał porozumienia o współpracy z:
- Polskim Związkiem Niewidomych Okręg Lubuski w Gorzowie Wlkp. Koło PZN w Nowej Soli;
- Fundacją „JUPI” w Nowej Soli;
- Nowosolskim Stowarzyszeniem Amazonek „Tęcza” w Nowej Soli.
Pomoc udzielana jest na wniosek osoby zainteresowanej.
Formularz wniosku umieściliśmy w załączniku poniżej (pliki do pobrania).
Wnioski o zapewnienie dostępności osoba ze szczególnymi potrzebami może składać:
- pocztą elektroniczną na adres: sekretariat@szpital-nowasol.pl,
- epuap: /WSSPZOZNOWASOL/SkrytkaESP,
- listownie na adres: Wielospecjalistyczny Szpital SP ZOZ ul. Chałubińskiego 7, 67-100 Nowa Sól
- osobiście: w rejestracji Izby Przyjęć
- Zapewnienie dostępności w zakresie określonym w powyższym wniosku następuje bez zbędnej zwłoki nie później jednak niż w terminie 14 dni od daty jego złożenia.
- Jeżeli zapewnienie dostępności nie jest możliwe w terminie wskazanym w punkcie 1, Wielospecjalistyczny Szpital SP ZOZ w Nowej Soli niezwłocznie powiadamia wnioskodawcę o przyczynach opóźnienia i wskazuje nowy termin zapewnienia dostępności, nie dłuższy niż 2 miesiące od złożenia.
- W przypadkach uzasadnionych wyjątkowymi okolicznościami, gdy zapewnienie dostępności jest niemożliwe lub znacznie utrudnione, w szczególności ze względów technicznych lub prawnych, Wielospecjalistyczny Szpital SP ZOZ w Nowej Soli niezwłocznie zawiadamia wnioskodawcę o braku możliwości, co nie zwalnia WS SP ZOZ z obowiązku zapewnienia dostępu alternatywnego, o którym mowa w art. 7 ustawy z dnia 19 lipca 2019 roku o zapewnieniu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami (tj. Dz.U. z 2022 poz. 2240 ze zmianami) – tekst ustawy w załączniku (pliki do pobrania).
- W zawiadomieniu, o którym mowa w punkcie 3, Wielospecjalistyczny Szpital SP ZOZ w Nowej Soli uzasadnia swoje stanowisko, wskazując okoliczności uniemożliwiające zapewnienie dostępności w zakresie określonym we wniosku o zapewnienie dostępności.
- Procedura skargowa na brak dostępności zawarta jest w art. 32 ww. ustawy o dostępności.
Udogodnienia dla osób ze szczególnymi potrzebami
Pętla indukcyjna
Osoby z niepełnosprawnością słuchu posługujące się aparatami słuchowymi mogą skorzystać z pętli indukcyjnej, która dostępna jest w Izbie Przyjęć oraz w rejestracji do Poradni specjalistycznych w budynku „A” oraz w budynku „B”. Urządzenie zamienia fale dźwiękową (głos personelu szpitala) w falę magnetyczną, która jest odbierana przez aparaty słuchowe wyposażone w funkcję odbioru indukcji. Obszary z pętlą indukcyjną są odpowiednio oznakowane piktogramem.
Tłumacz języka migowego
Wideotłumacz to usługa skierowana do osób głuchoniemych, niesłyszących i niedosłyszących, które chcą skorzystać z pomocy tłumacza języka migowego online podczas pobytu w szpitalu. Osoby z niepełnosprawnością słuchu (czasowo lub trwale) podczas pobytu w szpitalu mają możliwość skorzystania z pomocy tłumacza języka migowego w zakresie Polskiego Języka Migowego i Systemu Językowo-Migowego.
Usługa polega na połączeniu się z tłumaczem języka migowego za pośrednictwem tabletu. Osoba z niepełnosprawnością słuchu w Izbie Przyjęć podchodzi do oznaczonego specjalną naklejką stanowiska, z którego istnieje możliwość połączenia się z tłumaczem języka migowego. Przy stanowisku i przy pomocy personelu szpitala nawiązuje połączenie z tłumaczem. Osoba, która chce skorzystać z tej usługi nie musi umawiać się wcześniej, by z niej skorzystać, usługa jest na wezwanie.
Wielospecjalistyczny Szpital Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Nowej Soli
w tekście odczytywalnym maszynowo.
Misja Szpitala
„Zadowolenie i zdrowie pacjenta to nasz cel”.
O szpitalu
Wielospecjalistyczny Szpital Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Nowej Soli jest w województwie lubuskim.
Szpital jest przy ulicy Chałubińskiego 7 w Nowej Soli.
Szpital jest czynny całą dobę.
Czym zajmuje się szpital?
Szpital w Nowej Soli realizuje usługi w zakresie: leczenia szpitalnego, ambulatoryjnej opieki specjalistycznej, laboratoryjnej, rehabilitacji leczniczej, programów lekowych oraz całodobowej i świątecznej opieki zdrowotnej. Pomoc doraźną w razie wypadku, urazu, nagłego zachorowania lub pogorszenia stanu zdrowia związanego z zagrożeniem życia.
Szpitalem kieruje:
- Dyrektor Szpitala – Bożena Osińska.
- Zastępca Dyrektora do spraw Eksploatacyjno – Administracyjnych –Justyna Koszal.
- Główny Lekarz Szpitala – Jarosław Stolarski.
- Główna Pielęgniarka Szpitala – Magda Lentowicz.
- Główny Księgowy – Mariusz Szymakowski.
Udogodnienia dla osób ze szczególnymi potrzebami
W Wielospecjalistycznym Szpitalu dostępny jest tłumacz języka migowego online. Osoby z niepełnosprawnością słuchu posługujące się aparatami słuchowymi mogą skorzystać z pętli indukcyjnej, która jest w Izbie Przyjęć w budynku A oraz w rejestracji do Poradni specjalistycznych w budynku B. Do budynku możesz wejść z psem przewodnikiem. W Wielospecjalistycznym Szpitalu jest Koordynator do spraw dostępności, który dostępny jest w dni robocze od 7:00 do 14:35 oraz pod telefonem 512 380 055. Szpital współpracuje z Polskim Związkiem Niewidomych koło PZN w Nowej Soli, Fundacją „JUPI” oraz Nowosolskim Stowarzyszeniem Amazonek „Tęcza” w Nowej Soli.
Kontakt
adres: ulica Chałubińskiego 7, 67 – 100 Nowa Sól
telefon: (68) 38 82 100
e-mail: sekretariat@szpital-nowasol.pl
epuap: /WSSPZOZNOWASOL/SkrytkaESP
W „plikach do pobrania” udostępniono informację o szpitalu w formie tekstu łatwego do czytania.